Biblioteka » DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI

DZIAŁANIA PODJĘTE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

Opiekunem biblioteki szkolnej jest pani Renata Turalczyk.

W I półroczu tego roku szkolnego uczniowi i nauczyciele podejmowali następujące działania w celu upowszechniania czytelnictwa w naszej szkole:

  • Marzycielska Poczta – uczniowie po przeczytaniu powieści pt.” Bracia Lwie Serce” postanowili sprawić radość dzieciom chorym i niepełnosprawnym pisząc do nich listy i świąteczne życzenia.
  • Wieczór poezji przy świecach pod hasłem „Tęsknota” – podczas spotkania zorganizowanego przez nauczycielki z naszej szkoływ Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej zaproszeni goście: władze samorządowe, nauczyciele, lokalni przedsiębiorcy, absolwenci szkoły, rodzice oraz uczniowie prezentowali wybrane przez siebie utwory wierszowane związane z hasłem przewodnim wieczoru.
  • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum w naszej bibliotece. Spotkanie to przybliżyło dzieciom w atrakcyjny sposób przygody sympatycznego misia Puchatka.
  • W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klasy I wraz z wychowawcą uczestniczyli w spotkaniu promującym czytelnictwo w Bibliotece Publicznej w Konopnicy.
  • Święto Pluszowego Misia zorganizowane w świetlicy szkolnej. Uczniowie poznali słynne misie z literatury dziecięcej i czytali wybrane fragmenty książek.
  • Na spotkaniach w bibliotece szkolnej, które odbywały się co tydzień, chętni uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość poznawania ciekawości wydawniczych z literatury dziecięcej, wspólnego czytania ciekawych książek, w sposób twórczy wzajemnego przekazywania treści ulubionych książek, gier i zabaw czytelniczych.
  • W naszej szkole działa także Koło Czytelnicze dla uczniów z klas I-III. Na zajęciachuczniowie poznają literaturę dla dzieci, udoskonalają technikę czytania, czytają ze zrozumieniem, poprzez zabawę aktywnie włączają się w czytanie książek.