Oddziały Przedszkolne » Aktualności

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu
Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu

Najstarsza grupa przedszkolna obchodziła Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie podczas zabawy z kłębkiem wełny i z pytaniami dotyczącymi obejrzanych bajek.
Następnie dzieci obejrzały skecz przygotowany przez swoje panie oraz same wzięły udział w dramie.
Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.
W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE, TELEFONIE CZY TABLECIE!
 

Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w przedszkolu i w szkole.
Grupa 5,6 latków dla Swoich Kochanych Dziadków przygotowała widowisko pt. "Wielka Podróż z Babcią i Dziadkiem".
Wierzymy, że przedstawienie w interpretacji najstarszej grupy przedszkolnej będzie piękną laurką dla Wszystkich Dziadków!
 


 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją dziś w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, kotki, myszki, wróżki, motylki itp., a chłopcy w bohaterów bajkowych, policjantów, strażaków i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę, w rytmie utworów instrumentalnych i wokalnych, uatrakcyjniały liczne zabawy. 

więcej
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA W KLASACH

We wszystkich grupach przedszkolnych odbyła się uroczysta klasowa wigilia. W tym dniu panowała radosna i wyjątkowa atmosfera. Świąteczne dekoracje, pięknie przystrojone stoły, odświętnie ubrane dzieci, dzielenie się opłatkiem, spożywanie wigilijnych potraw, składanie sobie życzeń oraz wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w nastrój oczekiwania na to wyjątkowe i niecodzienne wydarzenie jakim są Święta Bożego Narodzenia.

 

więcej
JASEŁKA

 Dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w corocznych jasełkach bożonarodzeniowych. Nad ich przygotowaniem czuwały wszytskie Panie pracujące w oddziałach przedszkolnych. Zaproszeni goście dyrektor szkoły Michał Janik oraz wicedyrektor Julita Zgondek mogli w pięknej scenografii podziwiać talent młodych aktorów. Jasełka dostarczyły niezapomnianych wrażeń i artystycznych uniesień. Gratulujemy rodzicom tak zdolnych dzieci oraz dziękujemy za piękne stroje. 

więcej
MIKOŁAJKI

Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od samego rana przedszkolaki niecierpliwie na niego czekały. Gdy Mikołaj pojawił się, wszyscy powitali gościa z wielką radością. dzieci śpiewały piosenkę, recytowały wierszyki, nie zabrakło również wspólnej, wesołej zabawy, a mile spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i piękny prezent który Mikołaj przyniósł dla wszystkich dzieci. Po spotkaniu przedszkolaki wykonały ciekawą pracę plastyczną na której królował oczywiście Mikołaj.

więcej
CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE ROSSMANNA

Nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego "Czyściochowe Przedszkole" organizowanego przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.
Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.
 

więcej
Dzień Bez Skarpetek w grupie 4 i 5 latków

Nosimy je na co dzień do spodni, legginsów, krótkich spodenek, a nawet do klapek i sandałów. Kochamy chodzić w skarpetkach, ale dziś mogliśmy z nich zrezygnować 
21 października w grupie 4,5 latków obchodziliśmy Dzień Bez Skarpetek. Wszyscy, zarówno dzieci jak i panie celebrowali ten dzień ,,na boso". Świętowanie rozpoczęliśmy od zagadek i wesołych wierszyków związanych z dzisiejszym dniem. Był taniec skarpetek, skarpetkowy pokaz mody, skarpetkowa gimnastyka stóp, a także wielkie pranie i suszenie skarpetek.
 

więcej
JABŁUSZKO, JABŁUSZKO, JABŁUSZKO PEŁNE SNÓW.....

28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Jabłka.
Głównym celem tego dnia było zachęcanie przedszkolaków do spożywania owoców i to pod różnymi postaciami, z powodu ich walorów odżywczych i zdrowotnych.
Na dzieci z naszej grupy czekało wiele ciekawych zadań i wyzwań. Malowaliśmy jabłuszka farbami, układaliśmy rymy i rytmy z jabłek. Nauczyliśmy się krótkiej pioseneczki o czarownym jabłuszku, zrobiliśmy zawody w jedzeniu jabłuszek na sznureczkach, a nawet fotobudkę.
Wąchaliśmy i smakowaliśmy przyniesione z domu jabłuszka. Poznawaliśmy i właściwości, kształty i kolory.
 

więcej
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola, zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach przygotowanych przez swoje Panie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Maluszki pokonywały tor przeszkód, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i przeróżnych sportowych rekwizytów. Najbardziej naszym milusińskim podobały się zabawy przy muzyce, wspólne tańce i wygłupy. Panie miały dla każdego przedszkolaka słodki poczęstunek oraz medal dla "super przedszkolaka". Chętne dziewczynki mogły ozdobić włosy kolorowymi warkoczykami, a chłopcy zmagali się w potyczkach sportowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

 

więcej