Oddziały Przedszkolne » Aktualności

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE ROSSMANNA

Nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego "Czyściochowe Przedszkole" organizowanego przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.
Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.
 

więcej
Dzień Bez Skarpetek w grupie 4 i 5 latków

Nosimy je na co dzień do spodni, legginsów, krótkich spodenek, a nawet do klapek i sandałów. Kochamy chodzić w skarpetkach, ale dziś mogliśmy z nich zrezygnować 
21 października w grupie 4,5 latków obchodziliśmy Dzień Bez Skarpetek. Wszyscy, zarówno dzieci jak i panie celebrowali ten dzień ,,na boso". Świętowanie rozpoczęliśmy od zagadek i wesołych wierszyków związanych z dzisiejszym dniem. Był taniec skarpetek, skarpetkowy pokaz mody, skarpetkowa gimnastyka stóp, a także wielkie pranie i suszenie skarpetek.
 

więcej
JABŁUSZKO, JABŁUSZKO, JABŁUSZKO PEŁNE SNÓW.....

28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Jabłka.
Głównym celem tego dnia było zachęcanie przedszkolaków do spożywania owoców i to pod różnymi postaciami, z powodu ich walorów odżywczych i zdrowotnych.
Na dzieci z naszej grupy czekało wiele ciekawych zadań i wyzwań. Malowaliśmy jabłuszka farbami, układaliśmy rymy i rytmy z jabłek. Nauczyliśmy się krótkiej pioseneczki o czarownym jabłuszku, zrobiliśmy zawody w jedzeniu jabłuszek na sznureczkach, a nawet fotobudkę.
Wąchaliśmy i smakowaliśmy przyniesione z domu jabłuszka. Poznawaliśmy i właściwości, kształty i kolory.
 

więcej
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola, zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach przygotowanych przez swoje Panie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Maluszki pokonywały tor przeszkód, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i przeróżnych sportowych rekwizytów. Najbardziej naszym milusińskim podobały się zabawy przy muzyce, wspólne tańce i wygłupy. Panie miały dla każdego przedszkolaka słodki poczęstunek oraz medal dla "super przedszkolaka". Chętne dziewczynki mogły ozdobić włosy kolorowymi warkoczykami, a chłopcy zmagali się w potyczkach sportowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

 

więcej