Oddziały Przedszkolne » NASZE GRUPY

GRUPA 4 I 3 -LATKÓW

W grupie 3,4 latków w roku szkolnym 2022/2023 wychowawcą jest pani Marta Sibiak, a pomocą nauczyciela - pani  Małgorzata Osumek.

Praca dydaktyczno-wychowawcza jest organizowana w grupie w oparciu o program wychowania przedszkolnego “Program Wychowania Przedszkolnego” autorstwa Bożeny Paździo i Magdaleny Klabachy-Lica,j, a podczas pracy z  grupą dzieciom towarzyszyć będą Supersmyki. Supersmyki to bohaterowie cyklu, którzy towarzyszyć będą najmłodszej grupie przedszkolnej na każdym kroku na przestrzeni całego roku szkolnego 2022/2023. Drużynę tę tworzą 4 charakterystyczne postaci, które przypominają małych superbohaterów. Każdy Supersmyk związany jest z konkretnymi obszarami edukacyjnymi: Pola – wielka fanka zadań logicznych, której głównym zainteresowaniem jest matematyka. Mela – uwielbia taniec i śpiew, a w wolnych chwilach – maluje. Fifi – entuzjasta sportu i wszelkiej aktywności fizycznej, Olo – przepada przebywać na świeżym powietrzu i być w bliskim kontakcie z naturą. Reprezentowane przez Supersmyki obszary edukacyjne mogą być rozumiane w kontekście posiadania przez nich umiejętności, które każde dziecko będzie mogło posiąść poprzez realizację proponowanego materiału. Nauczyciel pracujący w grupie przede wszystkim odkrywa i docenia mocne strony dzieci, staraja się w najlepszy możliwy sposób sprawować opiekę nad nimi,  zapewniając tym samym szansę na wszechstronny, indywidualny rozwój w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia.
Codzienny program wzbogacony jest o liczne programy i projekty edukacyjne, warsztaty artystyczne, rozwijające wyobraźnię, pomysłowość, oryginalność.
Nauczyciel wspomaga indywidualny rozwój dzieci uwzględniając potrzeby i możliwości każdego z nich, podwyższając ich poczucie własnej wartości i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.
Kadra stara się na każdych zajęciach rozbudzać ciekawość poznawczą, odkrywać i rozwijać zdolności artystyczne, muzyczne, językowe, a także sportowe maluszków. Podczas pracy z grupą prowadzona jest także innowacja pedagogiczna pt. „Kraina Muzyki”.

Pełni zapału do pacy, wkraczamy w nowy rok szkolny!

GRUPA 5 i 6 - LATKÓW

Wychowawca Barbara Bożek

Grupa 5,6 latki liczy 26 dzieci, 18 sześciolatków i 8 pięciolatków. Jest to grupa dzieci aktywnych, pogodnych i otwartych na nowe wyzwania.  Dzieci 6-letnie przygotowują się w zerówce do rozpoczęcia nauki w szkole, a 5-latki dzielnie im towarzyszą w nauce i poznawaniu świata.         

 

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy  realizację programu edukacji przedszkolnej „Wokół przedszkola” M. Kwaśniewskiej, J. Lendzion, W. Żaby-Żabińskiej.  W stawianiu pierwszych kroków w nauce pisania, czytania i liczenia pomocne nam będą karty pracy z pakietu edukacyjnego „ Strefa przedszkolaka” wydawnictwa MAC.

Grupa 5,6 latki będzie uczestniczyć również w realizacji wielu programów i projektów edukacyjnych:

 • „Czyste Powietrze Wokół Nas” – ogólnopolski program profilaktyczny
 •  „Uczymy dzieci programować” – ogólnopolski program edukacyjny
 • Leader 100Sport – przez sport do kompetencji
 • „Eko Kraina” -ogólnopolski program Krainy Edukacji
 • „Każdy inny - wszyscy równi”- ogólnopolski projekt edukacyjny
 • „Mądre bajki z całego świata” – ogólnopolski projekt edukacyjny
 •  „Mała Fabryka Eksperymentów” - ogólnopolski projekt edukacyjny

             

 

  

  


 

GRUPA 4 - LATKÓW I 5 - LATKÓW

Grupa 4-5 latków liczy 25 osób 13 dziewczynek i 12 chłopców wychowawca jest Grazyna Niemira a pomocą pani Anna Stankowska.

Nauczyciele pracujący w grupie przede wszystkim odkrywają i doceniają mocne strony dzieci, starają się w najlepszy możliwy sposób sprawować opiekę nad nimi, zapewniając tym samym szansę na wszechstronny, indywidualny rozwój w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia. Codziennie w przedszkolu w grupie 4-5 latków przeprowadzane są 2 zajęcia dytaktyczne  z róznych obszarów edukacyjnych.Zajęcia trwają ok 30 minut.Dzieci uczestniczą również w zajęciach z języka angielskiego. Zajęcia  prowadzone są metodami aktywizującymi, które umożliwiają  aktywne uczenie się  poprzez działanie, przeżywanie, poznawanie i odkrywanie.  Program wzbogacony jest o liczne projekty edukacyjne, warsztaty artystyczne, rozwijające wyobraźnię, pomysłowość, oryginalność.

W grupie realizowane są programy i projekty:

 • „Każdy inny - wszyscy równi”- ogólnopolski projekt edukacyjny
 • „Z ekologią na Ty”- ogólnopolski projekt edukacyjny
 • „Bajkowa Wyprawa” - ogólnopolski projekt edukacyjny
 • „Zdrowo i sportowo” – ogólnopolski projekt edukacyjny