Oddziały Przedszkolne » PROJEKTY I PROGRAMY

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE ROSSMANNA

Nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego "Czyściochowe Przedszkole" organizowanego przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.
Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.
 

więcej
KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacji ekologicznej dla przedszkolaków.

    Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne już od najmłodszych lat. Nasze przedszkole również bierze udział w tym programie, a  nasze małe przedszkolaki podczas zajęć  tematycznych, realizowanych w ramach programu nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii, dowiedzą się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić.                              Koordynatorem programu jest Barbara Bożek.

więcej
PROGRAM OGÓLNOPOLSKI - PRZEDSZKOLE MŁODYCH PATRIOTÓW

W bieżącym roku szkolnym oddziały przedszkolne przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego „Przedszkole młodych patriotów”.

Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Zgłaszając się do konkursu nasze przedszkole otrzymało zadania konkursowe, których wykonanie będzie oceniane przez jury.

więcej