Samorząd Uczniowski » DZIAŁANIA SAMORZĄDU

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej celebrowaliśmy inaczej niż zwykle, a to za sprawą panującej epidemii COVID-19. Mimo to, uczniowie pod opieką pani Beaty Bieniek przygotowali uroczystą akademię, którą opublikowano na szkolnym Facebooku. Dla wszytskich pracowników szkoły i nauczycieli przewidziano również słodki upominek.

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA

Niestety w tym roku szkolnym nie mogła się odbyć tradycyjna DYSKOTEKA z okazji Dnia Chłopaka. Nie znaczy to, że przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zapomniały o naszych kolegach. Dla wszystkich chłopców oprócz życzeń przygotowano słodki upominek. 

DZIEŃ TORNISTRA
DZIEŃ TORNISTRA


Od 2018 roku w dniu 1 października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Tornistra . Jest to święto ustanowione przez Minister Edukacji Annę Zalewską, które ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problem ciężkich tornistrów uczniów polskich szkół.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili skontrolować plecaki uczniów klasy pierwszej i czwartoklasistów. Niestety wyniki są przerażające. Na blisko 40 sprawdzonych plecaków, tylko 2 były bliskie przepisowej normie. Pozostałe ważyły DUŻO ZA DUŻO! Rekordzista liczył sobie aż 8 kilogramów! Młodszym uczniom udzielono też kilka rad, które pomogą zmniejszyć ciężar ich plecaków. 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Przedstawiciele Samorządu Szkolego oraz Samorządy Klasowe wzięli udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły. Na cmentarzu żołnierskim złożono kiwaty, zapalono znicze.  Udział w obchodach jest coroczną tradycją , jednakże w tym roku ze względu na okres pandemii uczestniczyli w nich tylko nieliczni.