Samorząd Uczniowski » DZIAŁANIA SAMORZĄDU

PAMIĘTAMY!
PAMIĘTAMY!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły dziękują za pracę na rzecz oświaty i edukacji również zmarłym nauczycielom i pracownikom szkoły. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli na ich grobach symboliczne róże.

WARSZTATY PLASTYCZNE
WARSZTATY PLASTYCZNE

Samorząd Szkolny przeprowadził warsztaty plastyczne z okazji Dnia Ojca. Uczestnicy stworzyli kolorowe i pomysłowe laurki dla swoich ukochanych Tatusiów. Wszystkim Ojcom życzymy samych szczęśliwości i pomyślności.


 

DZIEŃ ZIEMI

Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto obchodzone corocznie 22 kwietnia. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Również Samorząd Szkolny postanowił przypomnieć uczniom o tym, co można zrobić dla naszej planety.

ZOBACZCIE SAMI


 

WIELKANOCNA WIARA ZMARTWYCHWSTANIA
WIELKANOCNA WIARA ZMARTWYCHWSTANIA

Święta Wielkanocne to czas refleksji i zadumy. Wszyscy chrześcijanie przeżywają czas męki Pańskiej, czas oczekiwania i wreszcie zmartwychwstania Chrystusa. Każdemu towarzyszy wiara w to, że wszyscy kiedyś powstaniemy z martwych i spotkamy swoich bliskich. Pielęgnując pamięć o zmarłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz poległych żołnierzy i zapalili znicze.


 

WYŚLIJ KARTKĘ
WYŚLIJ KARTKĘ


Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ! organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych. Akcja ma zachęcić, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Zwraca też uwagę na to jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny i wspólne spędzanie czasu wolnego.
W ramach projektu uczniowie mają możliwość odebrania przygotowanych i przekazanych przez Fundację kartek świątecznych, które wypełnią na lekcjach lub w domu wspólnie z rodzicami i mogą wysłać do bliskich osób. 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

"I ty możesz zostać Św. Mikołajem” to szkolna akcja charytatywna, mająca na celu zbiórkę artykułów żywnościowych i chemicznych dla najbardziej potrzebujących. Akcję organizuje szkolne koło wolontariatu, Samorząd Szkolny oraz koło PCK. Zbiórka artykułów odbędzie się w sklepach na terenie Konopnicy, w związku na panującą sytuację pandemiczną w trosce o zdrowie uczniów, zbiórce nie będą bezpośrednio towarzyszyć wolontariusze. Mimo to bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji wszystkich mieszkańców naszej gminy. Dzięki takim akcjom kształtujemy pozytywne postawy bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi.

 


 

POMAGAMY KUBIE
POMAGAMY KUBIE

Szkolne Koło PCK, Samorząd Szkolny oraz Wolontariat stanęli  na wysokości zadania i zorganizowali pomoc dla naszego absolwenta – Kuby.
Kuba przez lata swej edukacji szkolnej wspierał koło PCK swoją pomocą, brał udział w kwestach ulicznych, wspierał działania Samorządu, był radosnym i dobrym kompanem. Dzisiaj to on potrzebuje naszej pomocy i wsparcia.
 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej celebrowaliśmy inaczej niż zwykle, a to za sprawą panującej epidemii COVID-19. Mimo to, uczniowie pod opieką pani Beaty Bieniek przygotowali uroczystą akademię, którą opublikowano na szkolnym Facebooku. Dla wszytskich pracowników szkoły i nauczycieli przewidziano również słodki upominek.

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA

Niestety w tym roku szkolnym nie mogła się odbyć tradycyjna DYSKOTEKA z okazji Dnia Chłopaka. Nie znaczy to, że przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zapomniały o naszych kolegach. Dla wszystkich chłopców oprócz życzeń przygotowano słodki upominek. 

DZIEŃ TORNISTRA
DZIEŃ TORNISTRA


Od 2018 roku w dniu 1 października obchodzimy Ogólnopolski Dzień Tornistra . Jest to święto ustanowione przez Minister Edukacji Annę Zalewską, które ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problem ciężkich tornistrów uczniów polskich szkół.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili skontrolować plecaki uczniów klasy pierwszej i czwartoklasistów. Niestety wyniki są przerażające. Na blisko 40 sprawdzonych plecaków, tylko 2 były bliskie przepisowej normie. Pozostałe ważyły DUŻO ZA DUŻO! Rekordzista liczył sobie aż 8 kilogramów! Młodszym uczniom udzielono też kilka rad, które pomogą zmniejszyć ciężar ich plecaków.