Samorząd Uczniowski » DZIAŁANIA SAMORZĄDU

DEN
DEN

Dzień Edukacji Narodowej to niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla całej społeczności szkolnej. W naszej szkole akademia z okazji tego święta odbyła się w czwartek, 13 października w sali sportowej szkoły. Samorząd Uczniowski jak co roku był odowiedzialny za przygotownie części artystycznej. Nie zpaomniał również o "słodkich upominkach" dla pracowników oświaty oraz emerytów.


 

DYSKOTEKA SZKOLNA
DYSKOTEKA SZKOLNA


Dyskoteka to wydarzenie, na które z ogromną niecierpliwością czekała nasza szkolna młodzież. To obfitujące w atrakcję i dobrą muzykę popołudnie zorganizował Samorząd Szkolny przy wsparciu opiekunów samorządu, rodziców i nauczycieli.
Doskonała muzyka, kawiarenka, fotobudka, liczne zabawy i konkursy, dedykacje muzyczne dla wychowawców, kolegów i koleżanek z klasy i szkoły spowodowały, że to popołudnie było wyjątkowe i pełne pozytywnych emocji.
 


 


ZACZYNAMY ROK SZKOLNY 2022/2023

 


 

PAMIĘTAMY!
PAMIĘTAMY!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły dziękują za pracę na rzecz oświaty i edukacji również zmarłym nauczycielom i pracownikom szkoły. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli na ich grobach symboliczne róże.

WARSZTATY PLASTYCZNE
WARSZTATY PLASTYCZNE

Samorząd Szkolny przeprowadził warsztaty plastyczne z okazji Dnia Ojca. Uczestnicy stworzyli kolorowe i pomysłowe laurki dla swoich ukochanych Tatusiów. Wszystkim Ojcom życzymy samych szczęśliwości i pomyślności.


 

DZIEŃ ZIEMI

Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto obchodzone corocznie 22 kwietnia. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Również Samorząd Szkolny postanowił przypomnieć uczniom o tym, co można zrobić dla naszej planety.

ZOBACZCIE SAMI


 

WIELKANOCNA WIARA ZMARTWYCHWSTANIA
WIELKANOCNA WIARA ZMARTWYCHWSTANIA

Święta Wielkanocne to czas refleksji i zadumy. Wszyscy chrześcijanie przeżywają czas męki Pańskiej, czas oczekiwania i wreszcie zmartwychwstania Chrystusa. Każdemu towarzyszy wiara w to, że wszyscy kiedyś powstaniemy z martwych i spotkamy swoich bliskich. Pielęgnując pamięć o zmarłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz poległych żołnierzy i zapalili znicze.


 

WYŚLIJ KARTKĘ
WYŚLIJ KARTKĘ


Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ! organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych. Akcja ma zachęcić, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Zwraca też uwagę na to jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny i wspólne spędzanie czasu wolnego.
W ramach projektu uczniowie mają możliwość odebrania przygotowanych i przekazanych przez Fundację kartek świątecznych, które wypełnią na lekcjach lub w domu wspólnie z rodzicami i mogą wysłać do bliskich osób. 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

"I ty możesz zostać Św. Mikołajem” to szkolna akcja charytatywna, mająca na celu zbiórkę artykułów żywnościowych i chemicznych dla najbardziej potrzebujących. Akcję organizuje szkolne koło wolontariatu, Samorząd Szkolny oraz koło PCK. Zbiórka artykułów odbędzie się w sklepach na terenie Konopnicy, w związku na panującą sytuację pandemiczną w trosce o zdrowie uczniów, zbiórce nie będą bezpośrednio towarzyszyć wolontariusze. Mimo to bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji wszystkich mieszkańców naszej gminy. Dzięki takim akcjom kształtujemy pozytywne postawy bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi.

 


 

POMAGAMY KUBIE
POMAGAMY KUBIE

Szkolne Koło PCK, Samorząd Szkolny oraz Wolontariat stanęli  na wysokości zadania i zorganizowali pomoc dla naszego absolwenta – Kuby.
Kuba przez lata swej edukacji szkolnej wspierał koło PCK swoją pomocą, brał udział w kwestach ulicznych, wspierał działania Samorządu, był radosnym i dobrym kompanem. Dzisiaj to on potrzebuje naszej pomocy i wsparcia.