Świetlica » DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLICY

Artystycznie - ślicznie!

Na zajęciach świetlicowych uwielbiamy wykonywać przeróżne prace manualne, artystyczne. Łączymy świetną zabawę z twórczym rozwojem.

   

zakodowani

Zajęcia świetlicowe to wspaniała okazja by doskonalić swoje umiejętności również z kodowania. Świetliczaki regularnie biorą udział w takich zajęciach. Bardzo chętnie podejmują się mowych wyzwań.

          

BĄDŹMY ŻYCZLIWI

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi  
na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Dzień ten propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień  przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowując „Drzewko Życzliwości  
i Pozdrowień”. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy drugiemu człowiekowi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.  

 

więcej
JESIEŃ W ŚWIETLICY

Za oknem już jesienna pogoda dlatego w naszej świetlicy również zawitała kolorowa jesień.

Uczniowie wraz z pomocą wychowawców stworzyli piękne dekoracje oraz prace plastyczne, które można podziwiać na tablicy  „Mała Galeria”.  
Przypomnieliśmy sobie o ważnych zasadach dotyczących zdrowia takich jak ciepłe ubranie na jesienne dni oraz spożywanie jak najwięcej zdrowych owoców
i warzyw, które dostarczają nam dużo witamin.

Na początku października obchodziliśmy światowy dzień zwierząt.
Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych zwierzątkach oraz wykonali wspaniałe prace plastyczne z rolek po papierze oraz z kolorowych kartek.

więcej
ZACZYNAMY ROK SZKOLNY!
ZACZYNAMY ROK SZKOLNY!

W naszej świetlicy powitaliśmy nowy rok szkolny 2021/22

Zaczynamy nowy rok szkolny i rozpoczynamy kolejną przygodę w naszej świetlicy.

 

W pierwszych dniach powspominaliśmy wakacje, uczniowie zostali  zapoznani

z regulaminem oraz przypomnieliśmy o zasadach bezpieczeństwa  na drodze. Ponadto korzystamy z ostatnich letnich dni na świeżym powietrzu samodzielnego Uczniowie chętnie bawią się klockami, grają w gry planszowe oraz wykonują różne prace plastyczne. Zobaczymy co przyniosą nam kolejne dni w naszej świetlicy.